Content feed Comments Feed

İtalya Komünist Yeniden İnşa Partisi'nin (PRC) Marksist kanadı FalceMartello'nun konferansında, Tunus ayaklanmasına destek veren bir karar oybirliğiyle kabul edildi. Kararda, Tunus ve Cezayir'deki mücadeleye dair uluslararası dayanışma çağrısı yapıldı:

"İtalya'nın devrimci işçilerini, sendikacılarını, öğrencilerini temsil eden bu kongre, Cezayir ve başka ülkelerdeki başkaldırıya ilham veren Tunuslu gençlerin ayaklanmasına kesin desteğini ifade eder. Gerici Tunus rejiminin baskıcı eylemlerini kınıyoruz.

Kuzey Afrika gençleri, temel hakları için mücadele ediyor: iş hakkı, yeterli yaşam standartları, gelecek hakkı, yaşam hakkı. Bu niyet İtalya, Avrupa ve bütün dünya emekçileri ve gençleri tarafından paylaşılmakta. Biz baskının sona ermesini ve tüm mahkumların ivedilikle serbest bırakılmasını talep ediyoruz. İtalya ve bütün Avrupa emek hareketini Kuzey Afrika'daki kardeşlerimizle dayanışmayı örgütlemeye çağırıyoruz.

Kahrolsun baskı!
Çalışma hakkı!
Yaşasın hakları için mücadele eden Tunus, Cezayir ve Fas'ın yiğit gençleri!
Dünyanın bütün işçileri, birleşin!

9 Ocak 2011, Bologna"http://www.marxist.com/falcermartello-resolution-tunisia.htm adresinde yer alan metinden çevrilmiştir.

0 Responses to İtalya komünistleri: Tunus halkı ile dayanışmaya!

Yorum Gönder

Blog içi arama

En çok okunanlar

Toplam Sayfa Görüntüleme Sayısı

İzleyiciler

Günlük Arşivi